Prejsť na obsah

Sleduj nás!

Dodanie do 5 pracovných dní⚡

Kontaktujte nás

CO TO JEST - MALOWANIE PO NUMERACH?

ČO JE MAĽBA PODĽA ČÍSEL A PREČO JE TO UŽITOČNÝ PRÍSTUP PRE ZAČIATOČNÍKOV?

Maľovanie podľa čísel je systém, v ktorom je obrázok rozdelený do tvarov, pričom každý z nich je označený číslom, ktoré zodpovedá konkrétnej farbe. Maľujete v ľubovoľnom tvare a nakoniec sa obraz vynorí ako hotová maľba.
Verí sa, že Vám pomôže pochopiť koncepciu, že obrázok je zložený z viacerých farebných tvarov. Tieto tvary často nedávajú zmysel jednotlivo alebo vyzerajú ako niečo „ skutočné “, ale spolu vytvárajú obraz. Ďalším krokom vo vývoji ako maliara je naučiť sa vidieť tieto farebné tvary na vlastné oči, bez pomoci vytlačeného diagramu.
Dokončenie projektu Maľovanie podľa čísel vám pomôže naučiť sa analyzovať predmet a sledovať farebné oblasti. To pomáha odkloniť od sústredenia sa na to, ako bude hotový objekt vyzerať, na prezeranie malých plôch a akú farbu ich má namaľovať. „Maľovanie podľa čísel “ nemusí byť také škandálne, ako by ste si predstavovali.
S takouto formou prišiel sám Leonardo, ktorý priraďoval asistentov k vymaľovaniu oblastí v diele, ktoré už načrtol a očísloval. ”- Bülent Atalay vo svojej knihe Math and the Mona Lisa: The Art and Science of Leonardo da Vinci.

ČO JE V SÚPRAVE MAĽOVANIE PODĽA ČÍSEL?

Sada na maľovanie číslami bude obsahovať štetec, malé plechovky s farbami ľubovoľných farieb a vytlačený obrys maľby. Možno to nevyzerá ako veľa farby, ale na dokončenie maľby by to malo stačiť. Samozrejme, kedykoľvek môžete použiť akýkoľvek kompatibilný náter, ktorý už máte.
Nezabudnite skontrolovať, aký typ farby je súčasťou súpravy (najbežnejšie sú akrylové a olejové farby, hoci existujú aj sady s akvarelom alebo ceruzkami). Myslíme si, že akrylová farba je lepšia ako olejová farba, pretože farba rýchlo schne a kefu ste umyli vodou, takže je to pre začiatočníka jednoduchšie.

AKO MAĽOVAŤ PODĽA ČÍSEL?

Je lákavé maľovať, aby ste dokončili kúsok obrázka naraz, ale bude to vyžadovať časté umývanie štetcom a plytvanie farbou. Radšej maľujte po jednej farbe, od najväčšej po najmenšiu plochu tejto farby. Práca od vrchnej časti farby nadol pomáha zabrániť náhodnému poškodeniu mokrej farby. Počnúc tými väčšími budete zručnejší v používaní štetca a farby, než dosiahnete najmenšie oblasti, ktoré môžu byť pri maľovaní dosť bolestivé. Maľovanie číslami je vynikajúcim cvičením na ovládanie štetca. Presne viete, kam má farba ísť, takže sa môžete úplne sústrediť na to, aby ste ju všade dostali. Schopnosť maľovať presne na hranu alebo do určitého bodu je kľúčovou zručnosťou, ktorú musí každý ašpirujúci umelec rozvíjať. Použijete ho napríklad pri maľovaní pozadia za objektom, pridávaní farieb do očí alebo tónovaní vázového tieňa a všade tam, kde chcete, aby mal objekt tvrdý okraj.

TIPY NA ÚSPEŠNÉ MAĽOVANIE PODĽA ČÍSEL

Dodávaný štetec je zvyčajne malý, aby Vám umožnil namaľovať najmenšie tvary na obrázku. Vďaka tomu môže byť maľovanie väčších tvarov veľmi zdĺhavé, takže ak máte väčší štetec, použite aj ten. Začnite s najtmavšou farbou a skončite s najsvetlejšou farbou, alebo naopak, pričom segmenty zmiešanej farby (dvojité číslo) nechajte až na koniec. Dôvod, prečo vám odporúčam, aby ste šli tmavo na svetlo (alebo naopak), je ten, že pomáha zistiť niečo o odtieni a sýtosti farieb. Držte nádobu s čistou vodou, aby ste si kefu umyli (za predpokladu, že je to Acrylic Paint by Numbers) (Akrylová Farba podľa Čísel), rovnako ako handričku, ktorou ste kefu utreli a osušili. Nestláčajte kefu do farby až po armatúru, ale iba špičku. Radšej farbu naberajte častejšie ako jej kvapku, ktorá spadne na maľbu. Nepoužívajte chĺpky na vlasy, aby ste miesto natreli rýchlejšie. To rýchlo zničí kefu a zničí jemnú špičku. Jemne stlačte, aby sa konce štetín mierne ohli a kefou pohybujte po povrchu. Predstavte si to ako papier (alebo plátno), ktorý zo štetca vytiahne farbu, namiesto toho, aby ste ju pomocou štetca tlačili dole.

UDRŽIAVANIE ODTIENE FARIEB ČISTÉ

Predtým kefku dôkladne očistite ako to namočiť do inej farby. Nechcete kaziť farbu. Trochu tmavej farby narobí na svetlej veľmi rýchlo neporiadok! Ak ste to urobili náhodou, nemiešajte ale skúste to odstrániť rohom čistej látky alebo papierový uterák.

Napíšte nám
Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na náš priateľský tím podpory. Podrobne opíšte svoj problém. Zadajte prosím číslo svojej objednávky, aby ste urýchlili proces

Flexmerch Corp
shop@artezio.cz
16192 Coastal Hwy, Lewes, DE, 19958, USA
EIN 37-1853264

Rýchla donáška

Všetky obrazy sú vyrábané v Európe a dodávané do celej Európskej únie.

Zákaznícka podpora

Náš zákaznícky servis vám rád pomôže 5 dní v týždni.

Záruka

Garantujeme 100% vrátenie peňazí, ak z akéhokoľvek dôvodu naše položky nesplnia všetky očakávania.